Išminčius Bhrigu ir visos žmonijos horoskopai

Bhrigu

Maharišis Bhrigu yra indų astrologijos (Džiotiš) tėvas, parašęs pirmąjį astrologinį traktatą – Bhrigu Samhita, kuriame užfiksuotas visų gyvų šios visatos būtybių likimas. Kas yra žinoma apie šį didį astrologą ir išminčių?

Išminčius Bhrigu nėra minimas Vedose, tačiau jo vardas randamas Šivos ir Vajaus Puranose. Nors jis nebuvo vienas iš Saptarišių (septynių rišių) aprašomų Vedose (tiksliau Brahmanose ir Upanišadose), vėlesniais laikais Bhrigu buvo skirta vieta tarp pirmųjų išminčių. Astronomiškai Bhrigu (kitaip Alkaidas arba Benetnašas) priklauso Ursa Major žvaigždynui (Didiesiems Grįžulo Ratams). Jis taip pat minimas Bhagavad Gitoje, kur Krišna sako: „tarp iškilių išminčių aš esu Bhrigu.“

Bhrigu neabejotinai buvo vienas iš manasa-putra (sūnūs, gimę iš Brahmos minties). Kūrėjas Brahma, prieš įsivaizduodamas kaip turi atrodyti kūrinija, iš savo minties sukūrė sau pagalbininkus, kurie padėtų jam kūrimo procese. Bhrigu buvo vienas iš dešimties manasa-putra, arba kitaip, Pradžapatis.

Bhrigu gyveno Himalajų kalnų regione, dabartinėje Utar Pradešo teritorijoje. Jis vedė Khijati, Dakšos (Brahmos sūnaus, sukurto iš dešiniojo jo nykščio) dukterį, ir susilaukė dviejų sūnų, kuriuos pavadino Data ir Vidhata. Trečiasis sūnus Šukra (Venera) yra net labiau žinomas nei tėvas. Išminčius Čijavana taip pat laikomas Bhrigu palikuonimi.

Remiantis Bhrigu sistema, kiekvienam iš mūsų pagal gimimo datą ir laiką yra sudarytas horoskopas, kuriame aprašyti mūsų ankstesni ir būsimi gyvenimai bei, žinoma, dabartinis gyvenimas. Žmogaus, kuris ateina astrologinės konsultacijos, vardas, tėvavardis ir netgi konsultacijos data bei laikas buvo apskaičiuoti išminčiaus Bhrigu ir vėliau padiktuoti Viešpačiui Ganešai, kuris ir užrašė mūsų visų asmeninius horoskopus. Deja, didžioji dalis autentiškų įrašų ant palmių lapų ir bhoj-patra (medžio žievės) dingo, tačiau kai kurie asmeniniai horoskopai yra perrašyti ir išsaugoti popieriuje. Sakoma, kad Utar Pradešo brahminai, turėję šiuos horoskopus, Aurangzebo valdymo metu pabėgo į Hošiarpurą, Pandžabį – sikhų valstybę, kur jie buvo saugūs nuo mogolų persekiotojų. Hošiarpuras ir šiandien yra pagrindinis Bhrigu sistema besivadovaujančių astrologų centras, kur dešimtys senųjų astrologų palikuonių praktikuoja savo meną.

Yra žinoma, kad Bhrigu sudaryti asmeniniai horoskopai yra prieinami ne tik indams, bet ir užsieniečiams, kurių vardai ir kitos detalės yra užfiksuoti senoviniuose lapuose. Sekdami nuoroda galite paskaityti trumpą pasakojimą (anglų k.) iš europiečio vizito pas Bhrigu astrologą 1990 metais. Su kito užsieniečio liudijimu apie nepakartojamą patirtį bibliotekoje, kurioje saugomi horoskopai, galima susipažinti šiuose video įrašuose: čia ir čia.

Toliau pateikiama legenda apie Bhrigu Samhita atsiradimą.

 

ISTORIJA APIE IŠMINČIŲ BHRIGU IR DIEVIŠKĄJĄ TREJYBĘ

 

Žmonių gerovei ant Sarasvati upės kranto reikėjo atlikti Maha Jadžną (Vedomis paremtą ritualą), todėl tam tikslui pakrantėje susirinko rišiai. Išminčius Narada prakalbo į Maharišį Bhrigu ir paklausė, ką iš Dieviškosios Trejybės reikėtų pakviesti kaip svarbiausią svečią dalyvauti Maha Jadžnoje – Brahmą, Višnų ar Šivą? Bhrigu, išklausęs Naradą, atsakė, jog išsiaiškins, kuris Trejybės narys yra tinkamiausias.

Pirmiausiai išminčius Bhrigu nuėjo į Brahmaloką aplankyti Kūrėjo Brahmos, tačiau daugiaveidis Brahma buvo pernelyg užsiėmęs Vedų giedojimu, maldų kalbėjimu ir savo žmonos Sarasvati stebėjimu, kad atkreiptų dėmesį į Bhrigu. Ūmus Bhrigu, užsirūstinęs dėl nepagarbos jo asmeniui, prakeikė Brahmą, kad jam nebūtų statomos šventyklos Kalijugos metu.

Tuomet Bhrigu užkopė į Kailašą pas Dievą Šivą, tačiau pastarasis buvo užsiėmęs meilės žaidimais su Parvati. Supykęs Bhrigu prakeikė Šivą, kad būtų garbinamas ne jo asmuo, bet lingamas.

Galiausiai išminčius nukeliavo į Vaikunthą – Viešpaties Višnaus buveinę – kur Višnus snūduriuodamas ilsėjosi ant Šešnago (mitinės gyvatės su šešiomis galvomis) kartu su savo žmona Mahalakšmi. Nesulaukdamas Višnaus reakcijos į savo pasirodymą, Bhrigu užlipo Dievui ant krūtinės, nuo ko Višnus pabudo ir be jokios nuoskaudos paklausė Bhrigu, ar jis nesusižeidė savo švelnių kojų į jo tvirtą krūtinę? Išminčius Bhrigu buvo nuoširdžiai sužavėtas Viešpaties Višnaus nuolankumu ir nusprendė, kad jis yra vertas būti pakviestas į Maha Jadžną.

Visgi Mahalakšmi apmaudavo dėl vyro patirtos užgaulės, todėl prakeikė Bhrigu prisiekdama, kad niekada neparodys savo malonės brahminams, taigi jie niekada nesukaups turto ir kitų materialių gėrybių. Tai nulėmė, kad Bhrigu apsiėmė įgyvendinti kolosalų projektą – sudaryti visos žmonijos horoskopus, ir taip padėti brahminų varnai užsidirbti pragyvenimui.

[ versta iš V.S. Gopalakrishnan. Bhrigu Samhita: SAGE BHRIGU]

(Bus tęsinys…)

Share
This entry was posted in Rašinėliai and tagged , , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

One Comment

  1. Dima
    Posted 2014 05 06 at 11:48 | Permalink

    „Astronomiškai Bhrigu (kitaip Alkaidas arba Benetnašas) priklauso Ursa Major žvaigždynui (Didiesiems Grįžulo Ratams).“

    Prisiminiau ŠŠ žodžius, kad sekantis evoliucijos lygis gali būti tapti žvaigždė. Pavyzdžiui, gal Bhrigu ir yra dabar žvaigždė

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos