Pietų Kalifonijos Paukščių dainiai

„Mūsų stiprybė – mūsų dainose“

Alvino Siva (Cahuilla genties dainininkas)

Paukščių dainos yra daugiausiai Jungtinių Amerikos Valstijų pietvakariuose paplitusi tradicinė Amerikos indėnų muzikos rūšis. Tai yra ritmiškos dainos atliekamos akompanuojant iš moliūgo padarytomis tarškynėmis. Yra žinoma, kad šios dainos gyvuoja mažiausiai 10 000 metų, o pasak sakytinės tradicijos, ir dar ilgiau, galbūt netgi 25 000 metų. Tuo metu jas dainavo pirmieji dabartiniame pietinės Kalifornijos regione gyvenę Cahuilla genčių grupės indėnų protėviai. Šiandien paukščių dainų tradicija yra tęsiama jų propropro…vaikaičių. Cahuilla genčių atstovai yra surinkę daugiau nei 365 dainas, skirtas pagerbti kiekvienai metų dienai.

Vienas iš Cahuilla pasaulio sukūrimo naratyvų pasakoja istoriją apie tuos laikus, kai visi dar buvome paukščiai ir turėjome triskart apskristi aplink pasaulį prieš surasdami vietą gyventi sėsliai. Siekiant pagerbti šį skrydį, paukščių dainos tradiciškai yra dainuojamos 3 dienas.

Kaimyninės gentys, iš Cahuilla indėnų perėmusios jų dainas ir pasidalinusios savosiomis, sukūrė ilgalaikį kultūrinį ryšį tarp Šiaurės Amerikos pietvakariuose gyvenusių genčių. Paukščių dainos tapo jungiamąja grandimi, suvienijusia skirtingas gentis ir skirtingas kartas. Jos yra augančio čiabuviškos kultūros atgaivinimo judėjimo dalis, parodanti, kad kultūriniai praradimai yra tik viena medalio pusė ir kad indėnai dar turi ką papasakoti.

Apie atgimstančią Paukščių dainių tradiciją 2009 metais sukurtas filmas Sing Birds (Dainuojantys paukščiai):

Kitas filmas We Are Birds (Mes Esam Paukščiai) turi pasirodyti šiais metais. Kol kas kūrėjai pateikė ištraukas iš filmo:

Šaltinis: http://www.powwows.com/2013/02/11/we-are-birds-california-bird-singing-documentary/#ixzz32A2eMsD3

Share
This entry was posted in Rašinėliai and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

2 Comments

 1. Posted 2014 05 27 at 23:52 | Permalink

  Dėkui. Labai įdomu. O pats (pati) tiesiog rasta info pasidalinot ar yra tekę tai „gyvai“ matyti ?

  • Crane.dancer
   Posted 2014 05 29 at 12:57 | Permalink

   Konkrečiai šių atlikėjų gyvai neteko matyti. Bendrai domiuosi čiabuviais, ypač Šiaurės Amerikos indėnais. Gyvos patirties turiu su lakotais. Vakarinėje pakrantėje neteko būti, o Cahuilla ir kiti paukščių dainų atlikėjai matyt daug nekeliauja.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos